October 17-18, 2019, Kimmel Center for University Life, NYC, NY. Held in conjunction with ESWEEK 2019.

Committees

Program Chair
Walid Taha, Halmstad University

Program Committee (CyPhy19 and WESE19)
Houssam Abbas, Oregon State University
Erika Abraham, RWTH Aachen University
Julien Alexandre dit Sandretto, ENSTA ParisTech
Ayman Aljarbouh, Grenoble Alpes
Matthias Althoff, TU Munich
Henric Andersson, Environment & Innovation
Stanley Bak, Safe Sky Analytics
Ferenc Bartha, Independent
Saddek Bensalem, University of Grenoble
Sergiy Bogomolov, Australian National University
Mirko Bordignon, Fraunhofer IPA, Germany
Manfred Broy, TU München
Manuela Bujorianu, University of Strathclyde
Daniela Cancila, Commissariat à l'Energie Atomique (CEA)
Thao Dang, Verimag, France
Alex Dean, North Carolina State University
Rayna Dimitrova, Leicester
Adam Duracz, Rice University
Sinem Coleri Ergen, Koc University
Xinyu Feng, USTC
Martin Fränzle, University of Oldenburg
Goran Frehse, Université Grenoble Alpes
Laurent Fribourg, CNRS
Helen Gill, Retired
Ichiro Hasuo, University of Tokyo
Holger Hermanns, Saarland University
Bardh Hoxha, South Illinois University
Jun Inoue, AIST
Daisuke Ishii, Tokyo Institute of Technology
Taylor T. Johnson, Vanderbilt University
Mehdi Kargahi, University of Tehran
Ueda Kazunori, Waseda University
Michal Konečný, Aston University
Vladik Kreinovich, University of Texas at Elpaso
Kim G. Larsen, Aalborg University
Lucia Lo Bello, University of Catania
Peter Marwedel, TU Dortmund
Karl Meinke, KTH
Nacim Meslem, Grenoble INP
Stefan Mitsch, CMU
Yilin Mo, Tsinghua
Eugenio Moggi, Università degli studi di Genova
Wojciech Mostowski, Halmstad University
Mohammad Reza Mousavi, Leicester University
Marco Mugnaini, University of Sienna
Jogesh Muppala, Hong Kong University of Science & Technology
Andreas Naderlinger, University of Salsburg
Marc Pouzet, ENS
Maria Prandini, Politecnico di Milano
Nacim Ramdani, University of Orleans
Andreas Rauh, University of Rostock
Michel Reniers, Eindhoven University of Technology
Jan Oliver Ringert, Leicester
Bernhard Rumpe, RWTH University Aachen
Maytham Safar, Kuwait University
Cherif Salama, American University in Cairo
Ashraf Salem, Ain Shams University
Falk Salewski, Muenster University of Applied Sciences
Erwin Schoitsch, Austrian Institute of Technology
Ulrik P. Schultz, University of Southern Denmark, Denmark
Marjan Sirjani, Mälardalen University
Martin Steffen, Oslo University
Marielle Stoelinga, Radboud University, the Netherlands
Zain Ul-Abdin, HEC Pakistan
Rafael Wisniewski, Aalborg University
Andreas Wortmann, RWTH Aachen University, Germany
Sebastian Wrede, Bielefeld University, Germany
Yingfu Zeng, Rice University
Mikal Ziane, Lip6, Laboratoire d'Informatique de Paris, France

Publicity Chair
Abd-Elhamid M. Taha, Alfaisal University

Advisory Committee
Manfred Broy, Technische Universität München
Karl Iagnemma, MIT
Karl Henrik Johansson, Royal Institute of Technology
Insup Lee, University of Pennsylvania
Pieter Mosterman, McGill University
Janos Sztipanovits, Vanderbilt University
Walid Taha, Halmstad University